Chwila wspomnień

Utworzono: wtorek, 10, listopad 2009 07:09

Otwieramy nową stronę internetową naszego klubu. Jednym z działów będą informcje z historii naszego klubu, który jest ściśle związany z klubami KS Strzybnica (wcześniej Zamet Strzybnica), KORiS "Śląsk" Tarnowskie Góry (wcześniej KKS "Śląsk") oraz nawiązujący do tradycji klubu "Kolejarz" Tarn. Góry, który powstał w 1974 roku na bazie zawodników grupy kadrowej juniorów Czarnych Bytom prowadzonej przez Eugeniusza Krupę.

Do roku 1989 zajęcia w klubie prowadzili Eugeniusz Krupa, Eugeniusz Piepiórka, Jerzy Skwara, znakomity trener i myślę, że jeden z najlepszych zawodników Europy w ne-waza Wiktor Śliwiński, trener Kucharski oraz w latach 1985 - 1986 Tadeusz Wójcik.

W 1989 roku po wyjeździe trenerów E. Krupy i E. Piepiórki do Niemiec prowadzenie zajęć przejął Tadeusz Wójcik, któremu w pierwszym okresie czasu pomagali prowadzić zajęcia kpt. mgr Ireneusz Szpala, były znakomity zawodnik klubu Marcin Rumak, Marek Kończak, w krótkim okresie Mariusz Nikoniuk oraz w późniejszym okresie byli zawodnicy Dariusz Graf i Krzysztof Głaz.

Okres lat początku XXI wieku to dalsza współpraca z Marcinem Rumakiem (obecnie członek Zarządu), Klaudią Błaszczyszyn, Dawidem Szymkowiakiem oraz Moniką Waligórą (wychowankowie klubu)

Krótko pracę trenerską podjęła znakomita zawodniczka klubu Kasia Grocholska (wychowanka klubu) Dariusz Graf (pierwsze kroki u trenera Kucharskiego - do 5 kyu, póżniej cały czas do momentu utworzenia swojego klubu trenował i prowadził zajęcia z dziećmi w naszym klubie), Krzysztof Głaz (pierwsze lata treningów u trenera Piepiórki - do 3 kyu, póżniej do momentu utworzenia klubu z D. Grafem, trenował i prowadził zajęcia w naszym klubie),  K. Błaszczyszyn oraz D. Szymkowiak utworzyli kolejne kluby judo w naszym powiecie, co pozwala sądzić, iż judo w Tarnowskich Górach, Piekarach Śląskich, Nakle i okolicach będzie się rozwijać. Była znakomita zawodniczka Tarn. Gór Martyna Jabłońska utworzyła klub UKS "48" Częstochowa, z którym stale utrzymujemy kontakt. Działalność sportową prowadzi również Radosław Gajdamakin, który również swoją przygodę z judo zaczynał w Tarnowskich Górach, (początek do 5 kyu trener Kucharski, 4 i 3 kyu trener T. Wójcik, późniejsze sukcesy w klubie Czarni Bytom)

Będziemy stale dostarczać nowych trenerów do budowania potęgi judo w Tarnowskich Górach i okolicach:

• studia na AWF podjął Tomasz Lech, Katarzyna Grzywacz i Marcelina Bujoczek
  • studia pedagogiczne ukończył były czołowy zawodnik klubu Szymon Kuliberda

Gwarantuje to, że judo w Tarnowskich Górach będzie się rozwijać a nasz klub będzie sprzyjał powstawaniu wszelkich inicjatyw, które służą wszechstronnemu rozwojowi młodzieży naszego miasta, powiatu czy szerzej rozumianego regionu.

Mam nadzieję, że lata pracy, które kluby włożyły i pokazały naszemu miastu i szerzej rozumianemu regionowi znajdą zrozumienie i pomoc władz lokalnych.

Myślę, że wychowując w sportowym duchu młodzież naszego regionu uczymy ich realizacji "fair play" i prawidłowego postępowania w dalszym życiu osobistym i społecznym.

Tadeusz Wójcik