Trener

Utworzono: wtorek, 19, czerwiec 2018 13:43

bochnia

Tym razem w srebrze i brązie

W sobotę i niedzielę rozgrywane były aż 3 turnieje, w których startowali nasi zawodnicy.

W Bochni 250 m pod ziemią w sobotę i niedzielę (16, 17.06.2018) rozgrywany był XXI Międzynarodowy Turniej Judo w Kopalni Bochnia, startowali reprezentanci kilkunastu państw europejskich. Bardzo mocne ekipy przyjechały ze Słowacji, Węgier, Chorwacji i Ukrainy. Zawsze też przyjeżdżają Austriacy, Czesi, Niemcy i Rosjanie. Brązowe medale w tych mocnych zawodach zdobyli Małgorzata Woś w grupie młodziczek w wadze 52 kg i Szymon Gutkowski w wadze 60 kg w grupie dzieci. Doskonałe  V miejsce zajął Maksymilian Szweda, który w dwóch wygranych walkach wykonał rzuty na ippon w ostatnich sekundach walk! Przegrał kolejną walkę i musiał zadowolić się V miejscem, ale był to jego pierwszy start w tej dużej imprezie, gdzie startowało około 580 zawodników. Pechowo wystartował Tymon Zylla, który przegrał pierwszą walkę  ze Słowakiem, który nie pociągnął go do repasażu i stracił szansę na medal.

W drugim turnieju, Otwartych Mistrzostwach Bytomia w Judo Dzieci, wystartował Ksawery Króliczewski zdobywając brązowy medal. Była to druga runda tego turnieju (w sumie ma być 4 rundy – jeszcze w  październiku i grudniu) i po raz drugi Ksawery był trzeci.

W niedzielę w Zagłębiowskim Turnieju Judo Młodzików i Dzieci dwa srebra zdobyli:

w grupie młodzików Antoni Woś, a w grupie dzieci Wojciech Sojka.