baner

Komunikat z Mistrzostw Śląska

Trener

Utworzono: poniedziałek, 22, luty 2021 09:13

W sobotę 20.02.2021 w Hali GKS Czarni Bytom rozegrane zostały Mistrzostwa Śląska w Judo Juniorów/ek, Juniorów/ek młodszych i Młodzików/czek.

Złoty medal i tytuł Mistrza Śląska w Judo wywalczył w grupie juniorów Łukasz Szołtysik w wadze 60 kg. Łukasz wygrał przez ippon z V-ce Mistrzem Polski- Bartoszem Naczyńskim z UKS Dwójka Rydułtowy i Patrykiem Zawadzkim z Czarnych Bytom.

Srebro w grupie juniorek zdobyła Małgorzata Woś w wadze 63kg (uległa w walce finałowej zawodniczce AZS AWF Katowice – Aleksandrze Konopce).

Brąz w grupie juniorek młodszych w wadze +70kg wywalczyła Natalia Horzela.

W najbardziej obsadzonej wadze 73kg juniorów młodszych VII miejsce zajął Antoni Woś.

Z mniejszym szczęściem walczyli młodzicy: VII miejsce (mając sporą niedowagę) zajął Tymon Zylla w wadze 55kg, a IX miejsca w swoich wagach zajęli (42 kg) Maksymilian SzwedaKsawery Króliczewski w wadze 60 kg.