Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek 2021

Trener

Utworzono: poniedziałek, 07, czerwiec 2021 10:04

Mamy medal Mistrzostw Polski Juniorów w Judo!

img 20210606 wa0001

W rozgrywanych w Warszawie w sobotę i niedzielę 5 i 6 czerwca 2021 Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorek w Judo nasz zawodnik Łukasz Szołtysik wywalczył III miejsce i brązowy medal w wadze 60 kg.

Łukasz w pierwszej walce trafił na zawodnika AZS UW Warszawa Mikołaja Cewińskiego wygrywając szybko przez ippon. W drugiej walce spotkał się z późniejszym finalistą tej wagi Dawidem Hyptą z MKS Juvenia Wrocław. Po ładnej walce lepszą predyspozycję w tym dniu miał zawodnik Juvenii i Łukasz musiał uznać w tej walce jego przewagę. Następne walki to pasmo szybkich zwycięstw Łukasza przez ippon. Kolejno przegrali z nim: Yurii Kalińczyk z Akademii Judo Poznań, Jakub Malinowski z WSS Winner Wrocław i w walce o III miejsce Jakub Kubicki z UKS Olimp Nowa Sól.

Gratulujemy Łukaszowi tego znakomitego wyniku!

W pierwszym dniu Mistrzostw Polski Juniorek startowała w wadze 63 kg Małgorzata Woś. Gosia stoczyła 4 walki, 2 wygrane i 2 przegrane. Uległa tylko A. Pałce (późniejszej Mistrzyni Polski) i A. Pontek (brązowej medalistce). Wygrała z Alicją Wójcik ze Spartakusa Lublin i Małgorzatą Sikorą z UKS Grot Kraków. Ostatecznie Gosia zajęła VII punktowane miejsce w tej bardzo mocnej kategorii wagowej.

Gratulujemy również udanego startu w tym mistrzostwach!