Mistrzostwa Polski w Ju-jitsu i Puchar Polski w Judo

Trener

Utworzono: poniedziałek, 16, kwiecień 2018 07:46

MPJu jitsu Sochaczew Agata

4 medale Mistrzostw Polski w Ju-jitsu i 1 medal Pucharu Polski w Judo to efekt startów ostatniej niedzieli

W niedzielę 15.04.2018 w Sochaczewie i w Szczyrku odbywały się zawody w judo i ju-jitsu, w których startowali zawodnicy UKS Judo AHINSA.

W Sochaczewie w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorek w Ju-jitsu wystartowali Agata Binek, Łukasz Szołtysik i Małgorzata Woś, w grupie juniorów młodszych Antoni Woś.

Agata Binek wystartowała w dwóch konkurencjach: w fightigu i ne-waza. W fightingu, gdzie oprócz rzutów i walki parterowej trzeba jeszcze zdobywać punkty za trafienia nogami i rękami, w wadze 63 kg Agata okazała się bezkonkurencyjna zdobywając tytuł Mistrzyni Polski, a w walkach parterowych uległa tylko w jednej walce, zdobywając brązowy medal i III miejsce. Doskonały start i dwa przywiezione medale, dołożyła do brązów z Mistrzostw Świata i Pucharu z Holandii. Gratulujemy!

Kolejna miła niespodzianka to srebrny medal i tytuł V-ce Mistrzyni Polski, który zdobyła Małgosia Woś w ne-waza. Gosia startowała po raz pierwszy w wadze 52 kg i była rocznikowo najmłodsza z juniorek, co daje nadzieję na sukcesy także w przyszłym roku.

Czwarty medal- brązowy i III miejsce Mistrzostw Polski wywalczył w wadze 55 kg Łukasz Szołtysik. Łukasz miał szansę na wyższą lokatę, ale w jednej z walk odniósł kontuzję kostki i nie był w pełnej dyspozycyjności, przypomnijmy, że Łukasz kilka dni temu wywalczył w judo w Pucharze Polski juniorów młodszych srebrny medal.   VII miejsce zajął Antoni Woś.

DSC 0023

Szczyrk Martyna

W Szczyrku w hali COS-u odbył się Puchar Polski Juniorów młodszych, gdzie II miejsce i srebrny medal tych zawodów wywalczyła w wadze 70 kg ćwicząca z nami Martyna Nolewajka, która w finale, prowadząc przez wazari, popełniła kilka błędów i została ukarana przez sędziów. W poprzednim Pucharze Martyna była trzecia.