NASI ZAWODNICY W ZŁOCIE I SREBRZE MISTRZOSTW POLSKI JU-JITSU

Trener

Utworzono: niedziela, 14, październik 2018 17:40

IMG 5122

W rozgrywanych w Bytomiu na Hali Czarnych Bytom w niedzielę 14.10.2018. Mistrzostwach Polski Ju-jitsu Ne-waza No Gi zawodnicy UKS Judo AHINSA wywalczyli 3 medale tych mistrzostw. Cała startująca w tych zawodach ekipa Klubu wywalczyła medale.

Na najwyższym podium stanęła Małgorzata Woś w nowej dla siebie wadze 57 kg, zdobywając I miejsce, złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski, w grupie wiekowej U-18 kobiet. Gosia w finale pokonała zawodniczkę Martynę Cichosz z Fight Clubu ROAN Katowice.

II miejsca, srebrne medale i tytuły V-ce Mistrzów Polski wywalczyli: grupie wiekowej mężczyzn U 18 Łukasz Szołtysik, a w grupie wiekowej mężczyzn U – 21 Jakub Binek.

W walce o finał Łukasz wygrał przed upływem regulaminowego czasu przez dźwignię z Miłoszem Janeckim z UKS BUDO Pawłowice, a w finale uległ Miłoszowi Wiśniewskiemu reprezentującemu klub Kong Sao z Mikołowa. Trudniejszą drogę miał Jakub, który stoczył dwie ładnie wygrane przed czasem walki z zawodnikami Łamatora Racibórz – Szymonem Milionem oraz Patrykiem Pogorzelskim. W finale trafił na medalistę mistrzostw Świata Marcela Ścigałę z bytomskiego Fight Clubu (organizatora tych zawodów), tym razem lepszy był Ścigała.

Gratulujemy medali i kolejnych tytułów mistrzowskich!