Puchar Polski Juniorów i Młodzieżowców w Ju-jitsu

Trener

Utworzono: niedziela, 20, czerwiec 2021 20:09

Zbiorowe Borzęcin

W sobotę 19.06.2021 w Borzęcinie koło Bochni rozegrany został Puchar Polski w Ju-jitsu w rożnych grupach wiekowych U18 i U 21 i dwóch różnych kategoriach – w ubraniach do judo (judogi) i bez judogi (strój jak do zapasów). W grupie juniorów w obu konkurencjach (Gi i NoGi) startowali nasi zawodnicy Natalia Horzela i Antoni Woś.

Natalia wywalczyła II miejsca i srebrny medal w No Gi i III miejsce i brązowy medal w stroju judo, trochę mniej szczęścia miał Antek, który przegrał i nie wszedł do repasaży w No Gi, lepiej walczył w ubraniu do judo, gdzie udało mu się wywalczyć III miejsce i brązowy medal.

W grupie młodzieżowców U 21 walczyła Małgorzata Woś i Łukasz Szołtysik, obydwoje również startowali w kategoriach Gi i No Gi.

Małgosia wywalczyła dwa razy II miejsca i dwa srebrne medale (w Gi i No Gi) w wadze do 63 kg. Łukasz w kategorii No Gi zajął III miejsce i brązowy medal, ale w ubraniu do judo wywalczył II miejsce i srebrny medal w wadze 62 kg. Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu Łukasz zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów w Judo.

W tym samym czasie w Bochni odbył się XXIII Międzynarodowy Turniej Judo Młodzików i Dzieci, w którym startowali Tymon Zylla, Maksymilian Szweda i Dawid Dembiński. Turniej, który od lat rozgrywany jest w kop. Bochnia 250 m pod ziemią w tym roku ze względu na pandemię rozgrywany był w Hali MOSiR Bochnia, zgromadził zawodników z 8 państw i stał na bardzo wysokim poziomie. Tymon trafił na bardzo mocnego zawodnika z Brna, który w tej walce okazał się lepszy, jednak w kolejnych walkach przegrał i nasz zawodnik nie miał okazji walczyć w repasażach. Maks walczył w wyższej kategorii wagowe i stoczył dwie ładne walki zajmując ostatecznie VII miejsce.

Najlepiej spisał się Dawid zdobywając III miejsce w wadze 60 kg, wygrywając walkę o brąz z zawodnikiem UKS King Wieliczka Bartoszem Czajkowskim.