Wspaniałe osiągnięcia naszych zawodników!

Trener

Utworzono: niedziela, 13, marzec 2022 11:31

W rozgrywanych w Hali MOSiR w Rybniku Boguszowicach w piątek i sobotę 11 i 12.03.2022 Mistrzostwach Polski w Judo Juniorów i Juniorek doskonale spisali się nasi zawodnicy.

Srebrny medal i tytuł V-ce Mistrzyni Polski Juniorek wywalczyła w wadze + 78 kg Natalia Horzela. Natalia, która juniorką jest dopiero od dwóch miesięcy, dotarła do finału Mistrzostw i trafiła na trenującą judo od wielu lat zawodniczkę UKS Judo Kraków ważącą 17 kg więcej- Klaudię Chrobot. W tym roku pokonanie tej zawodniczki było bardzo trudne, ale wynik osiągnięty przez Natalię to w tej grupie wiekowej (walczą tu zawodnicy i zawodniczki 18 -20 letni) to jeden z najlepszych wyników judo w Klubie. W ubiegłym roku Natalia zdobyła tytuły Akademickiej Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych w Judo i Mistrzyni Polski juniorek w Ju-jitsu Ne -waza.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Brązowy medal w tych Mistrzostwach wywalczył już po raz drugi z rzędu w wadze 55 kg Łukasz Szołtysik (w ubiegłym roku w wadze 60 kg). Łukasz bardzo ładnie zaczął od wygranej przez ippon z zawodnikiem MKS Truso Elbląg Mukhtarem   Alwaqedim, potem uległ zawodnikowi z Akademii Judo Rzeszów Kacprowi Dudzikowi. W walce o trzecie miejsce i medal nie dał żadnych szans Michałowi Matczakowi z KS Boa Warszawa, szybko rzucając na wazari i w ne-waza wykonując dźwignie na staw łokciowy, powodując poddanie się przeciwnika. Łukasz oprócz medalu w judo w ubiegłym roku zdobył też brązowy medal w Mistrzostwach Polski Ju-jitsu w grupie młodzieżowej. Gratulujemy obronionego z ubiegłego roku medalu w judo.

W bardzo mocnej i licznie obsadzonej wadze 63 kg startowała Małgorzata Woś, która wygrała pierwsza walkę z Wiktorią Biniak z AZS UW Warszawa, ale potem było już gorzej. Ostatecznie Gosia zajęła IX miejsce.

Zarząd Klubu gratuluje starszym zawodnikom, a młodszym życzymy aby poszli w przyszłości w ich ślady!