Puchar Polski Młodzików/czek i Juniorów/ek Mł.

Utworzono: wtorek, 27, październik 2015 08:43

Agata Puchar Polski juniorek mł.
Agata z medalem Pucharu Polski
Łukasz podium

W niedzielę 25.10. 2015 w Luboniu k/Poznania odbył się Puchar Polski Młodzików, Młodziczek oraz Puchar Polski Juniorów i Juniorek młodszych w Judo – Memoriał Jigoro Kano.
Tutaj dwa srebrne krążki zdobyli Agata Binek i Łukasz Szołtysik oraz drugi swój medal tym razem brązowy Agata.

Agata w finale Pucharu Młodziczek (po swoim ataku) uległa zawodniczce Samuraja Koszalin Julii Koślak (Agata walcząc z nią wcześniej, w eliminacjach wygrała walkę). 5 stoczonych walk to już duży wysiłek, który młoda zawodniczka zniosła znakomicie! Wcześniej Agata wygrała z Mari Kloppman z Niemiec, z Weroniką Styrcz z Arashi Łódź i wspomnianą Julia Koślak, w walce o wejście do finału pokonała Klaudię Wenzel z AZS Poznań.
Łukasz wygrał z Karolem Kowalskim z Wisły Kraków i z Wiktorem Owsianym z Juwenii Wrocław, potem w walce o wejście do finału wygrał z Filipem Bielińskim z Gwardii Koszalin, a w finale przegrał z Szymonem Szymańskim z Juko Józefów. Bardzo dobre II miejsce przy sporej „niedowadze”.

Agacie mało jednak było tych pięciu walk i stoczyła jeszcze 4 (w sumie w niedzielę walczyła aż 9 razy!) próbując swoich sił z juniorkami młodszymi (U17) w Pucharze Polski Juniorek Młodszych.

Trzynastoletnia zawodniczka walcząc z 4 lata starszymi koleżankami odniosła wspaniały sukces zdobywając w tej kategorii wiekowej znakomite III miejsce. Agata kolejno wygrała z Aleksandrą Kawecką z Juwenii Wrocław (aktualną brązową medalistą Mistrzostw Polski juniorek Młodszych !), z Agatą Pałka z UKS Olimp Nowa Sól i Natalią Gurazdą ze Śląska Wrocław.
W walce o finał uległa starszej od siebie Agacie Pawłowskiej z Rysia Warszawa, zajmując ostatecznie wspomnianą trzecią lokatę.